کاربرد پاف سرویس خواب چیست ؟

از آنجایی که اتاق خواب به نست دیگر بخش های خانه دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد ، خرید سرویس خواب نیز به مساوات آن مهم است پس بدین جهت در هنگام خرید آن سعی کنید نهایت دقت را داشته باشید تا نتیجه مطلوب را دریافت کنید .

سرویس خواب از اجزاء مختلفی نظیر تخت خواب ، میزآرایش و آیینه ، پاتختی ، پاف و . . . تشکیل شده است که هرکدام از این موارد دارای ویژگی ها و کاربرد های منحصر به فرد خود می باشند . از این رو در ادامه مطلب ، در مورد پاف که یکی از کاربردی ترین وسایل سرویس خواب است اطلاعات مفیدی را با شما به اشتراک گذاشته ایم :

تاریخچه پاف چیست ؟

تاریخچه پاف به دوران حکومت عثمانی ها برمی گردد که در گذر زمان دچار تغییر و تحولاتی شده است . در آن زمان که حکومت عثمانی بر مناطق ترکیه حکومت می کردند ، مردم عادت داشتند که پاهای خود را بر روی صندلی بگذارند تا کمی استراحت کنند .همچنین طرح اولیه پاف به فرش بافان ترک برمیگردد که هنگام استراحت فرشی را بر روی نیمکت چوبی قرار می دادند و روی آنها می نشستند که با گذر زمان شکل ظاهری آنها تغییر کرد و به پاف های امروزی تبدیل شدند .

پاف سرویس خواب چیست ؟

مقاله مرتبطی که در کنار این مطلب باید بخوانید : راهنمای خرید سرویس خواب دو نفره

در واقع می توان پاف را یک صندلی یا مبل بدون پشتی اطلاق کرد که اصولا در پایین تخت خواب قرار می گیرد که می توان هم به عنوان نشینمن و هم به عنوان یک صندوق برای نگهداری وسایل غیرضروری استفاده کرد . هم چنین پاف ها جنبه دکوری ه دارند و زیبایی اتاق خواب شما را چند برابر می کنند چراکه ظاهر کاملا متفاوتی از سایر نشینمن ها دارند . اگر اتاق خواب بزرگی دارید ، خرید پاف برای اتاق شما می تواند انتخاب مناسبی باشد .

پاف سرویس خواب

انواع شکل پاف :

همانطور که گفته شد پاف ها در اشکال گوناگونی تولید می شوند که هر یک دارای ویژگی منحصر به فرد خود است .

پاف ساده : همانطور که از اسمش پیداست این نوع  پاف ها بدون دسته و تکیه گاه هستند و به عنوان صندلی در کنار تخت خواب مورد استفاده قرار می گیرند که دارای تنوع رنگی بسیار زیادی هستند .

پاف صندوقی : یکی از بهترین انتخاب ها برای اتاق خواب های کوچک ، پاف های صندوقی هستند چراکه شما می توانید بسیاری از وسایل خود را درون آنها نگهداری کنید .

پاف دسته دار : این نوع پاف ها به دلیل داشتن تکیه گاه و دسته امکان راحتی بیشتری را برای افراد فراهم می سازد و بسیار کاربردی هستند . هم چنین پاف های دسته دار دارای طرح های کلاسیک و مدرن هستند .

رنگ مناسب پاف سرویس خواب چیست ؟

پاف ها تنوع رنگی بسیار زیادی دارند و می توانند که هم رنگ دیگر اجزا سرویس خواب نباشند . انتخاب درست و اصولی رنگ پاف در زیبایی سرویس خواب و اتاق شما بسیار تاثیر گذار می باشد . هم چنین برخی افراد رنگ پاف را متضاد با رنگ تخت خواب سفارش می دهند تا جلوه اتاق خواب بیشتر شود . علاوه بر آن استفاده از رنگ های شاد برای پاف بسیار شیک و مناسب است .

ابعاد استاندارد پاف :

یک پاف استاندارد باید نسبت به عرض تخت خواب حدود 20 سانتی متر از هر دو طرف کمتر باشد . هم چنین ارتفاع مناسب پاف ها 15 الی 20 سانتی متر می باشد چراکه اصولا پاف ها کوتاه تر از تخت خواب ها هستند و شما متناسب با ابعاد تخت خواب خود ، پاف را سفارش می دهید .

جنس پاف سرویس خواب باید چگونه باشد ؟

پاف ها کاربرد های متنوع و گوناگونی دارند که در برخی مواقع به عنوان صندلی و در هم چنین به عنوان فضای ذخیره سازی وسایل شما مورد استفاده قرار می گیرند اما در کل جنس تشک پاف ها می تواند پارچه یا چرم باشد و پایه های آن فلزی یا چوبی است . نکته قابل توجه این است که پاف می تواند با تخت خواب شما ست نباشد و جنس آنها کاملا متفاوت باشد .

 

 

کاربرد پاف در سرویس خواب چیست ؟

  •         استفاده از پاف به عنوان اکسسوری در اتاق خواب
  •         استفاده از پاف برای نشینمن و ذخیره سازی وسایل اتاق خواب
  •         استفاده به عنوان جا کفشی
  •         استفاده به عنوان کتابخانه
  •         توجه به کیفیت و جنس پاف سرویس خواب بسیار مهم است .
  •         توجه به رنگ مناسب پاف با توجه به فضای اتاق خواب .
  •         انتخاب درست پاف با درنظر گرفتن کاربرد آن .

نکات مهم در انتخاب پاف :

 

  •         توجه به کیفیت و جنس پاف سرویس خواب بسیار مهم است .
  •         توجه به رنگ مناسب پاف با توجه به فضای اتاق خواب .
  •         انتخاب درست پاف با درنظر گرفتن کاربرد آن .

امیدواریم از خواندن این مطالب لذت برده باشید .

 

دیدگاه ها (0)

محصول به لیست علاقه مندی اضافه شد
محصول به لیست مقایسه اضافه شد

با استفاده از تنظیمات کوکی میتوانید تجربه کاربری بهتری در سایت ما داشته باشید